Ψυχωμένος Άρης K19, εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ

Ψυχωμένος Άρης K19 έφερε εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ για την 6η αγωνιστική της Super League.

Oι γηπεδούχοι σκόραραν στην πρώτη τους επίθεση στο 2ο μόλις λεπτό, καθώς έπειτα από κόρνερ  από την αριστερή πλευρά που παίχτηκε με κοντινή πάσα, ο Παπαγεωργίου με πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Με την συμπλήρωση των πρώτων 35 λεπτών ο Άρης ισοφάρισε με εκπληκτικό σουτ του αρχηγού του, του Καραμανλή γράφοντας το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Όπως και στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στην επανάληψη ο γηπεδούχος στο 50ο λεπτό και στην πρώτη του επικίνδυνη επίσκεψη στα καρέ του Κυριαζή, σκόραρε ξανά από κόρνερ του Παπαγεωργίου και καρφωτή κεφαλιά του Μπαταούλα, ο οποίο ξαναέβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ.

Οι κιτρινόμαυροι βρήκαν και πάλι την λύση ισοφαρίζοντας στο 88′ με τον Αγοραστό σε 2-2 παίρνοντας πολύ σημαντικό αποτέλεσμα για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ Κ19 (Πέτρος Τσιαπακίδης): Μπελερής, Κούπενος, Αβράμπος, Μπαταούλας, Κοσίδης, Σνάουτσνερ, Τσομπάνης(67΄ Χατσίδης), Καλαϊτσίδης(67΄Πολιτάκης), Μύθου(80΄Μαχαμαντού), Παπαγεωργίου(80΄ Αλμασίδης) , Πολυκράτης(74΄Ντούνγκα)

ΑΡΗΣ Κ19 (Γρηγόρης Παπαδόπουλος): Κυριαζής, Δουπατσής (78′ Τότσικας), Καζαντζίδης, Κούλα, Σεβαστίδης, Βέργας (78′ Aγοραστός), Γεωργίου, Καραμανλής, Χαρούπας, Καρακώστας (30΄Μπάκας)