Η Μπάγερν διέσυρε την Χόλσταϊν Κιλ με «καυτό» Κέιν

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε την καλύτερή της εμφάνιση με τον Κομπανί στον πάγκο και διέλυσε την Χόλσταϊν Κιλ (6-1), με τον Κέιν για ακόμα μια φορά να «πετάει» φωτιές και να κάνει χατ-τρικ.

Από εκεί που το άφησε με την Εθνική Αγγλίας το… έπιασε ο Χάρι Κέιν, ο οποίος σκοράροντας χατ-τρκ και δίνοντας μία ασίστ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην ευρεία νίκη της Μπάγερν Μονάχου, η οποία διέσυρε εκτός έδρας την Χόλσταϊν Κιλ με το σκορ 6-1 για την 3η αγωνιστική της Bundesliga.
Η ομάδα του Κομπανί ήταν καταιγιστική από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό, ενώ το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Μπάγερν πέτυχε ο Μάικλ Ολίσε. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, που παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας, ήταν να μειώσουν στο τέλος με τον Γκίγκοβιτς.

Το Κίελο άντεξε μόλις για κάποια δευτερόλεπτα στον αγώνα, όταν ο Τζαμάλ Μουσιάλα έδωσε το προβάδισμα στην Μπάγερν Μονάχου. Ο Χάρι Κέιν διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του στο 7’, ενώ στο 13’ ο Ρέμπεργκ με αυτογκόλ έκανε το 0-3. Στο 43ο λεπτό ο Κέιν έκανε το 4-0 και στο 65ο ο Ολίσε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.
Η Χόλσταν μείωσε με τον Γκίγκοβιτς στο 82’, έπειτα από ασίστ του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, Τόμας Πουχάζ. Ωστόσο, την τελευταία λέξη την είπε ο Άγγλος επιθετικός, ο οποίος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 90’+1’.