Βρήκε δίχτυα ο Ράλλης στο 1-1 της Χέρενφεν

Ο Δημήτρης Ράλλης πέτυχε το γκολ της Χέρενφεν στην ισοπαλία 1-1 με την Τσβόλε, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Eredivisie.

O 19χρονος Ελληνοολλανδός επιθετικός βρήκε δίχτυα σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, ισοφαρίζοντας στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με την Τσβόλε. Μετά το γκολ που είχε σημειώσει απέναντι στη Χέρακλες, πήρε πάλι φανέλα βασικού από τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι. Ο Ράλλης δικαίωσε τον προπονητή του, όταν από κάθετη μπαλιά του Τρένσκοου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Φαν ντεν Μπεργκ είχε ανοίξει το σκορ από το 3ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους στο “Abe Lenstra Stadion”. Χέρενφεν και Τσβόλε παρέμειναν ισόβαθμες, με 8 βαθμούς.

Στραβοπάτησε η Τβέντε στην έδρα της Φέγενορντ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 και έμεινε στους 14 βαθμούς. Με τη νίκη της αυτή η Φέγενορντ μείωσε την απόσταση από την Τβέντε σστον έναν βαθμό κι ενώ έχει και αγώνα λιγότερο.

Τους 13 βαθμούς, σε 8 ματς, έφτασε και η Γκόου Αχέντ, μετά την επιβλητική εμφάνισή της και την εντός έδρας νίκη, με 4-1 επί της Χέρακλες (9 βαθμούς).