Super League 2: Μπήκαν… με το δεξί ΠΑΣ Γιάννινα και Καμπανιακός

Ο Τζίνο με πέναλτι στο 68΄ χάρισε μία πολύ δύσκολη νίκη στον ΠΑΣ Γιάννινα επί του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου στο ΔΑΚ Κατερίνης (1-0), ενώ ο Καμπανιακός εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και με το 2-0 επί της Νίκης Βόλου έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στον Α΄ όμιλο της Supeer League 2.

Νωρίτερα, με μεγάλη ανατροπή και τον Κρητικό να σκοράρει στο 89′ η ΑΕΛ έκανε ιδανική πρεμιέρα στον Α΄ όμιλο της Super League 2 επικρατώντας με 2-1 της Καβάλας στην AEL FC Arena.

Οι «Αργοναύτες» πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Δημητριάδη, ωστόσο, η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο κι έφερε τα πάνω κάτω.

Αρχικά ισοφάρισε με την κεφαλιά του Ακόστα στο 53′ κι ένα λεπτό πριν το 90′ ο Κρητικός με σουτ ολοκλήρωσε την ανατροπή των «βυσσινί». Να σημειωθεί ότι ο σκόρερ του νικητήριου γκολ της ΑΕΛ είχε περάσει ως αλλαγή στο 67ο λεπτό αντί του Μούργου.

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

ΑΕΛ – Καβάλα 2-1

Καμπανιακός – Νίκη Βόλου 2-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1