Super League 2: Μακεδονικός και Παναργειακός «τιμώρησαν» ΠΑΣ Γιάννινα και Χανιά αντίστοιχα

Μεγάλη νίκη-έκπληξη για τον Παναργειακό μέσα στα Περιβόλια επί των Χανιών, ενώ στην Κατερίνη έληξε ισόπαλο (0-0) το ντέρμπι των ουραγών μεταξύ Εθνικού και Διαγόρα.

Επιβλητική νίκη επί του ΠΑΣ Γιάννινα με 3-1, πέτυχε ο Μακεδονικός στη Νέα Ευκαρπία, προκαλώντας ακόμη μεγαλύτερη ανησυχία στους Ηπειρώτες μετά και το εντός έδρας 0-0 με τη Νίκη Βόλου που είχε προηγηθεί. Η ομάδα των Ιωαννίνων γνώρισε την πρώτη εφετινή της ήττα, ωστόσο, αυτό που προβλημάτισε σε δεύτερο διαδοχικό ματς ήταν η εικόνα της στον αγωνιστικό χώρο. Σκόρερς για τους θριαμβευτές γηπεδούχους, ο Ζαφειράκης στα πρώτα λεπτά του αγώνα και ο Ταβάρες με τον Ραμίρεζ, οι οποίοι κλείδωσαν την νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Στο άλλο ματς που έγινε… το απόλυτο μηδέν στην Κατερίνη (0-0 ανάμεσα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και στο Διαγόρα Ρόδου), με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν το πρωτάθλημα χωρίς νίκη, με τις εξελίξεις στο στρατόπεδο του Διαγόρα να αναμένονται.