Super League: Φιλικές ήττες για ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό (video)

Παρουσιάζοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 1-0 από τη Χιμπέρνιαν στο προπονητικό κέντρο του Σβόλγκεν, στο δεύτερο κατά σειρά φιλικό κατά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους στην Ολλανδία.

Ο Μάρτιν Μπόιλ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης σημείωσε το μοναδικό γκολ. Οι Σκοτσέζοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5′ με τον 31χρονο εξτρέμ Μπόιλ, ο οποίος έβαλε την προβολή στην απρόσεκτη πάσα του Ντόμινικ Κοτάρσκι στο γύρισμα του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη.

Από ήττα συνοδεύτηκε η τελευταία φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού στην Αυστρία, καθώς οι «πράσινοι» έχασαν 1-0 από την Μπραουνσβάιγκ.

Το γκολ του Μπα στο 62ο λεπτό έκρινε τον αγώνα, με την ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο να είναι ακίνδυνη επιθετικά στο μεγαλύτερο μέρος του ματς.

Αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο μέρος ο Λημνιός, με την κατάστασή του ωστόσο να μην εμπνέει ανησυχία, μετά τις πρώτες εκτιμήσεις.