Iσοπαλία (1-1) στο Ηράκλειο, ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 92′ τον ΟΦΗ (video)

Χάρη σε γκολ του Καλοσκάμη, που πέρασε στο ματς αργά ως αλλαγή, ο Ατρόμητος πήρε βαθμό (1-1) στο Ηράκλειο κόντρα στον ΟΦΗ, σε ένα ματς με τρεις κόκκινες κάρτες (Κίνι, Μανσούρ, Ισέκα)!

Παρά την πίεση αυτή των φιλοξενούμενων, ο ΟΦΗ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Στο 9’, ο Μπόρχα Γκονζάλεθ έγινε κάτοχος της μπάλας στα δεξιά της περιοχής, απέφυγε τον Ουάρντα και εκτέλεσε εντυπωσιακά τον Κοσέλεφ (που φέρει μεγάλη ευθύνη) για το πρώτο γκολ των Κρητικών στη σεζόν, κόντρα στη ροή του αγώνα.

Στο 92’ ο Αθανασίου εκτέλεσε γρήγορα ένα πλάγιο, ο Ουάρντα έγινε κάτοχος της μπάλας και μετά από δικό του γύρισμα η μπάλα έφτασε στον Καλοσκάμη, που σκόραρε προ κενής εστίας, έχοντας μπει ως αλλαγή λιγότερο από 10 λεπτά αργότερα, για το τελικό 1-1.

Στο τελευταίο κομμάτι των καθυστερήσεων, έγινε πραγματικός… χαμός, με τον Μανσούρ να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για ανακοπή υποσχόμενης επίθεσης του ΟΦΗ, και τους Κίνι, Ισέκα να φεύγουν επίσης από το ματς μετά από μικρή σύρραξη στην τελευταία φάση του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ (Δέλλας, 4-2-3-1): Χριστογεώργος, Χατζηθεοδωρίδης, Λαμπρόπουλος, Μπρεσάν (70’ Χριστόπουλος), Μπόρχα – Γκαγιέγος, Καραχάλιος (83’ Μαρινάκης) – Αποστολάκης (83’ Κουτεντάκης), Ριέρα (62’ Χιμένεθ), Μπάκιτς (70’ Νας) – Ισέκα.

Στον πάγκο έμειναν οι: Μπάουμαν, Αμπάντα, Γιουνγκ, Σενγκέλια.

Ατρόμητος (Γκαρσία, 4-2-3-1): Κοσέλεφ, Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου – Ουεντραόγκο, Γκονζάλες (83’ Καλοσκάμης) – Ουάρντα, Μπάκου (57’ Καρλίτος), Μίχορλ (57’ Βρακάς) – Φαν Βέερτ (57’ Γιουμπιτάνα).