EuroCup: «Τι ντεμπούτο για τον Σταρκ, θα το θυμούνται οι φίλοι του Άρη»

Το Eurocup έκανε ιδιαίτερη μνεία στο εκπληκτικό ντεμπούτο του Τζόναθαν Σταρκ, ο οποίος σημείωσε 17 πόντους στα τελευταία 12 λεπτά της αναμέτρησης και βοήθησε τον Άρη να πάρει μια πολύ σημαντική νίκη στην Τουρκία απέναντι στην Τουρκ Τέλεκομ.

«Ήταν το πρώτο παιχνίδι της καριέρας του Τζόναθαν Σταρκ στο Eurocup και φρόντισε να σιγουρέψει ότι θα είναι ένα ντεμπούτο, που θα θυμούνται οι φίλοι του Άρη. Ο Σταρκ έκανε το βήμα μπροστά στα τέλη της τρίτης περιόδου, όταν η Τουρκ μείωσε σε 53-56. Σκόραρε γύρω από το καλάθι, εκτέλεσε ένα jump shoot, πρόσθεσε ένα τρίποντο αι έδωσε στην ομάδα του οξυγόνο, με το σκορ στο 59-66 μετά από 30 λεπτά.

Ο Σταρκ συνέχιζε να σκοράρει, πετυχαίνοντας τους 17 από τους 19 πόντους στα τελευταία 12 λεπτά του αγώνα. Ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 5/6 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 3/4 βολές, κερδίζοντας τέσσερα φάουλ και  συγκεντρώνοντας 20 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης”, ανέφερε η επίσημη ιστοσελίδα της διοργάνωσης