ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ξεκίνημα με το… αριστερό – Ήττα 3-0 από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Άρη δεν κατάφερε να κάνει… ποδαρικό με νίκη στο 2016, αφού γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από τον Εθνικό στην Αλεξανδρούπολη.

Οι «κίτρινοι», αν και προηγούνταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου σετ, δεν κατάφεραν να κάνουν το 0-1, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν σε 21-21 και τελικά να το κατακτήσουν με 25-22.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, οι παίκτες του Γιάννη Μέλκα βρέθηκαν πίσω με 15-10 και 20-15, όμως, δεν το έβαλαν κάτω, ροκάνισαν τη διαφορά και ισοφάρισαν σε 23-23.

Εκεί ένα άουτ σερβίς του Σωτηρίου έβαλε και πάλι σε ρόλο οδηγού τον Εθνικό (24-23), που τελικά έκανε το 2-0 με 26-24.

Αμφίρροπο ήταν το ξεκίνημα του τρίτου σετ μέχρι το 14-14, αφού από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι και έφτασαν στη νίκη με 25-21 και 3-0.

Τα σετ: 25-22, 26-24, 25-21