Αναπτυξιακές ομάδες Άρη: Νίκη του Ναύαρχου Βότση επί της Σταυρούπολης

Η αναπτυξιακή ομάδα του Άρη Ναύαρχος Βότσης, κέρδισε τη Σταυρούπολη με 70-62, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της National League 2.

Ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη, η οποία είχε ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Καζαμία, που πέτυχε 30 πόντους με 4 τρίποντα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο πρώτο μέρος, με 16-1 στο δεκάλεπτο και 32-33 στο ημίχρονο. Ο Ναύαρχος Βότσης πήρε το προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο και απέκρουσε κάθε προσπάθεια αντεπίθεσης της Σταυρούπολης, φτάνοντας στη νίκη.

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λαμπρέλης-Καραούλας

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 32-33, 56-48, 70-62

Ναύαρχος Βότσης (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Πουρλίδας 8, Καζαμίας 30(4), Γιαννίκος 9(1), Βασιλάκης, Κεραμιτσόπουλος 4, Βενετίδης 5(1), Ρέιντεν 4, Κασιάνος Θ. 4, Φωτιάδης 6(2), Σιμεόνοβ.

Σταυρούπολη ΕΚ (Χριστοφορίδης-Φωτιάδης): Ντόβας 2, Μάρουσιτς 26(2), Κυλαντωνίδης 3(1), Στοϊτσης 7, Σουτζόπουλος 19, Ταβλαρίδης 5(1), Γαϊτάνης, Παπουτσής, Φωτιάδης.