Χωρίς τους δύο καλύτερους τους παίκτες οι Σίξερς στην πρεμιέρα με τους Μπακς του Αντετοκούνμπο

Με τους χειρότερους οιωνούς θα ανοίξουν τη σεζόν 2024/25 οι Σίξερς, καθώς Πολ Τζορτζ και Τζοέλ Εμπίντ δεν θα αγωνιστούν στο ματς με τους Μπακς.
Οι Μπακς δεν θα έχουν στην πρεμιέρα τους στην κανονική περίοδο τον Κρις Μίντλετον, ωστόσο σημαντικότερες θα είναι τα ξημερώματα της Πέμπτης (24/10 στις 02:30) οι απουσίες των γηπεδούχων Σίξερς.

Ο Πολ Τζορτζ κι ο Τζοέλ Εμπίντ δεν θα αγωνιστούν στο πρώτο παιχνίδι της σεζόν 2024/25, με αποτέλεσμα ο Ταϊρίς Μάξι να καλείται να σηκώσει το περισσότερο βάρος για την ομάδα της Φιλαντέλφεια απέναντι στην παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Εμπίντ είχε πέρυσι 34.7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5.6 ασίστ, 1.2 κλεψίματα και 1.7 μπλοκ ανά 33.6 λεπτά σε 39 αγώνες της κανονικής περιόδου, ενώ ο Τζορτζ μέτρησε 22.6 πόντους, 5.2 ριμπάουντ, 3.5 ασίστ και 1.5 κλεψίματα ανά 33.8 λεπτά σε 74 αγώνς με την φανέλα των Κλίπερς.