Γιουβέντους – Κόμο 3-0: Άνετη νίκη και ιδανική πρεμιέρα για τους μπιανκονέρι (video)

Ιδανική πρεμιέρα για τη Γιουβέντους στη Serie A. Οι μπιανκονέρι επικράτησαν με 3-0 της Κόμο χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα και μπήκαν με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα.

Η “Γηραιά Κυρία” ευτύχησε να προηγηθεί στο 23ο λεπτό με τον Σαμουέλ Εμπανγκουλά να σκοράρει στο ντεμπούτο του. Ο 20χρονος Βέλγος έκανε την κίνηση από αριστερά και πλάσαρε με το δεξί νικώντας τον Ρέινα για το 1-0.

Η ομάδα του Τιάγκο Μότα πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα δύο τερμάτων αφού στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γουεά έκανε το 2-0. Ο Γιλντίζ μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το γύρισμα και ο 24χρονος με ένα αριστερό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το… κερασάκι για τη Γιουβέντους έβαλε με τη συμπλήρωση 90 λεπτών ο Καμπιάσο με ένα πολύ όμορφο γκολ. Ο 24χρονος μέσος έκοψε προς τα μέσα και με ένα υπέροχο αριστερό πλασέ έγραψε το 3-0 για τους γηπεδούχους.