Μοράτα: «Δεν ήταν καλό ντεμπούτο επειδή δεν νικήσαμε» (video)

Μέσα σε επτά λεπτά, από το 89΄ έως το 96΄, η Μίλαν πέτυχε δύο γκολ, ισοφάρισε σε 2-2 την Τορίνο και απέφυγε μία εντός έδρας… γκέλα στην πρεμιέρα των αγωνιστικών υποχρεώσεών της στη Serie A.

Το αυτογκόλ του Τιαό στο 30ό λεπτό επέτρεψε στη Μίλαν να προηγηθεί, για να κάνει το 2-0 στο 68ο λεπτό ο Σαπάτα.

Και στο 90΄ ο Μοράτα μείωσε σε 2-1 για τους «ροσονέρι». Κι εκεί που όλα έδειχναν πως η Μίλαν θα έμπαινε με το… αριστερό στη νέα αγωνιστική περίοδο στο ιταλικό πρωτάθλημα, ο Ελβετός επιθετικός Νοά Οκαφόρ, στο 90+6′ βρήκε δίχτυα και χάρισε τον έναν βαθμό στην ομάδα του Μιλάνου.

O Iσπανός επιθετικός κατάφερε να σκοράρει στο επίσημο ντεμπούτο με τους «ροσονέρι» και μιλώντας μετά το παιχνίδι τόνισε ότι η «εκκίνηση» της ομάδας για τη νέα σεζόν δεν ήταν αρκετά καλή.

«Δεν ήταν ένα σπουδαίο ντεμπούτο, επειδή δεν νικήσαμε και θέλαμε να στείλουμε ένα μήνυμα» επισήμανε ο Μοράτα και πρόσθεσε:

«Νομίζω ότι, παρ’ όλα αυτά, στείλαμε ένα μήνυμα, επειδή η ομάδα ήταν πρακτικά “νεκρή” και, ακόμη κι έτσι, “γυρίσαμε” το παιχνίδι. Εάν είχαμε άλλα πέντε λεπτά αγώνα, θα το είχαμε κερδίσει».