Με διαιτητικό ρεσιτάλ ο ΠΑΟΚ 3-2 τον Πανσερραϊκό

Δυσκολεύτηκε ο ΠΑΟΚ για να νικήσει με 3-2 τον Πανσερραϊκό στην Τούμπα και να ξεκινήσει με νίκη τις υποχρεώσεις του στη Stoiximan Super League, αλλά τα δύο αμφισβητούμενα πέναλτι των γηπεδούχων έδωσαν τη λύση. Οι Σβαμπ (35′ π., 61′ π.) και Οζντόεφ (45’+3′) τα γκολ του ΠΑΟΚ, Μπετανκόρ (31′ π.) και Σαλαζάρ (49′) σκόραραν για τους φιλοξενούμενους.

Η ομάδα του Γρηγορίου προηγήθηκε με πέναλι που κέρδισε ο Σαλαζάρ και εκτέλεσε ο Μπετανκόρ στο 31′ με τους γηπεδούχους να γυρίζουν το παιχνίδι πριν το ημίχρονο με το πέναλτι του Σβαμπ στο 35′ και το σουτ του Οζντόεφ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε με τον Σαλαζάρ στο 49′ όμως ο Σβαμπ, ξανά από το σημείο του πέναλτι, έδωσε τη λύση για την ομάδα του Λουτσέσκου στο 61′.