Φιλική νίκη (2-0) του Λεβαδειακού επί του Παναιτωλικού

Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά παιχνίδια της προετοιμασία της ο Λεβαδειακός, ο οποίος ήταν ανώτερος του Παναιτωλικού κι επικράτησε με 2-0 στο Καρπενήσι.

Ο Λεβαδειακός είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ από το 7′ με τον Πεντρόσο να χάνει πέναλτι, αλλά ο ίδιος έκανε το 1-0 στο 15ο λεπτό με πλασέ. Το δεύτερο τέρμα σημείωσε με κεφαλιά ο Κάσσος στο 60′.

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Βήχος, Τσάπρας, Λιάγκας, Πλέγας, Λαμαράνα, Νικολιάς, Γουίλερ, Κασέμι, Πεντρόσο και Συμελίδης.

Στη συνέχεια αγωνίστηκαν και οι: Γκροφ, Γκαραβέλης, Στάγκος, Γιαννιώτας, Ρομό, Χάμοντ, Τσάρας, Μεχία, Γκεζαλί, Κωστή, Κάσσος, Εραμούσπε, Μπάλτσι.

Παναιτωλικός: Στεργιάκης, Μάνος, Μλάντεν, Στάγιτς, Μπακάκης, Τορεχόν, Πέρες (30’ Ράδος), Αγαπάκης, Μπελεβώνης (30’ Γαλιάτσος), Λομόνακο, Χότζα (30’ Μορφάκης).

Στο β’ ημίχρονο οι: Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Αναστασόπουλος, Μαυρίας, Παντελίδης, Κοντούρης, Λιάβας, Νικολάου, Μαϊντέβατς, Μορφάκης (60’ Κακιώνης).