Τρίτωσε το καλό, πρώτος σκόρερ ο Καπνίδης!

Ο Αντώνης Καπνίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ σήμερα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων, όντας… πιστός στο ραντεβού του με τα αντίπαλα δίχτυα τη φετινή χρονιά.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο 23χρονος επιθετικός των «κίτρινων» έχει απολογισμό μέχρι στιγμής τρία γκολ σε ισάριθμα ματς, αποτελώντας… εγγύηση για την επίθεση της ομάδας του.

Συγκεκριμένα, ο Καπνίδης ήταν αυτός που πέτυχε το πρώτο τέρμα της φετινής χρονιάς, όταν στο 45΄ της αναμέτρησης με τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης άνοιγε το σκορ, με τον Άρη να πανηγυρίζει στο φινάλε τη νίκη με 2-0.

Η συνέχεια δόθηκε την περασμένη Κυριακή στην Καβάλα, με τον 23χρονο να «φωνάζει» παρών στο 62ο λεπτό του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 1-1, χαρίζοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.