Πλήγωσε την πρώην ο Παπανικολάου (video)

Ο Κώστας Παπανικολάου επέστρεψε στο παρκέ για ένα ακόμη ματς απέναντι στην παλιά του ομάδα και οι Νάγκετς πήραν ακόμη μία νίκη, την τρίτη σερί επί των Ρόκετς, με 114-108.

Στο 10-14 ανέβηκαν οι Νάγκετς, που επικράτησαν με 114-108 των Ρόκετς στο Ντένβερ, καταφέρνοντας να κάνουν την ανατροπή στην 3η περίοδο, κρατώντας μέχρι το τέλος την διαφορά που έχτισαν.

Ο Κώστας Παπανικολάου πήρε άλλη μία νίκη απέναντι στην πρώην του ομάδα και αγωνιζόμενος για 13:48 λεπτά σημείωσε 5 πόντους (1/2 δίποντα, 1/2 τρίποντα), έχοντας παράλληλα 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο και 2 λάθη. Πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Μπάρτον με 23 πόντους, ενώ ο Λοβέρν έκανε double-double με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Ο Χάρντεν ήταν ο κορυφαίος για τις «ρουκέτες» με 24 πόντους και τον Μοντεγιούνας να ακολουθεί στους 19.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-22, 54-58, 88-82, 114-108