Πάτησε κορυφή στη Serie A η Τορίνο

Η Τορίνο συνέχισε το εξαιρετικό της ξεκίνημα στη Serie A, αφού επικράτησε 3-2 της Βερόνα (του σκόρερ Κάστανου) και ανέβηκε στην 1η θέση.

Συνεχίζει εντυπωσιακά στο μπάσιμο της σεζόν η Τορίνο. Η Γκρανάτα νίκησε 3-2 την Ελλάς Βερόνα εκτός έδρας και πήρε το τρίτο της τρίποντο φέτος για να πατήσει – έστω και προσωρινά – στην κορυφή της Serie A. Ο Σανάμπρια άνοιξε το σκορ στο 10′, όμως ο Γρηγόρης Κάστανος με φοβερό «κεραυνό» ισοφάρισε δύο λεπτά μετά. Η αποβολή του Νταβίντοβιτς στο 21′ άφησε τη Βερόνα με δέκα παίκτες και άλλαξε τα δεδομένα του ματς. Η Τορίνο εκμεταλλεύτηκε πλήρως την κατάσταση και με τα γκολ των Ζαπάτα και Άνταμς στο 34′ και το 79′ έφτασε στην πολύτιμη νίκη. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η γηπεδούχος ήταν να μειώσει με τον Μοσκέρα στις καθυστερήσεις.