Ο τερματοφύλακας της Λιλ δέχθηκε αντικείμενο από οπαδούς της Φενέρμπαχτσε (video)

Επεισοδιακή ήταν η αναμέτρηση της Φενέρμπαχτσε με τη Λιλ, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο τελικά δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-1 στην παράταση και συνεχίζοντας πλέον την ευρωπαϊκή της πορεία στο Europa League, ενώ κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης και με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται, η ατμόσφαιρα «μύριζε μπαρούτι».

Μάλιστα, η κατάσταση παραλίγο να… ξεφύγει στο 60ό λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας της Λιλ, Σεβαλιέ, βρέθηκε πεσμένος στο χορτάρι, έχοντας δεχθεί αντικείμενο που πέταξε οπαδός από την εξέδρα ενώ εκείνος είχε την μπάλα στα πόδια του!

Φυσικά, ο διαιτητής διέκοψε (προσωρινά) το παιχνίδι, με τον Τζέκο και άλλους ποδοσφαιριστές της Φενέρ να ζητούν από τους οπαδούς να ηρεμήσουν, πριν επανεκκινήσει η αγωνιστική δράση.