Ο Πάλμα χάρισε τη νίκη στη Σέλτικ σε φιλικό με την Μάντσεστερ Σίτι (video)

Χάρη σε γκολ του Λουίς Πάλμα η Σέλτικ νίκησε την Μάντσεστερ Σίτι με 4-3, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε τα ξημερώματα στο Τσάπελ Χιλ της Βόρειας Καρολίνα των ΗΠΑ, όπου προετοιμάζονται οι δύο ομάδες. Ο πρώην ποδοσφαιριστής του Άρη διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 75ο λεπτό.

Οι πρωταθλητές Σκωτίας προηγήθηκαν στο 13’ με τον Κουν για να ισοφαρίσουν οι “πολίτες” στο 32΄, με σκόρερ τον Μπομπ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Κουν έβαλε τη Σέλτικ και πάλι μπροστά στο σκορ και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Κιόγκο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Σέλτικ. Η Σίτι μείωσε σε 3-2 στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους με τον Περόνε κι έφερε τον αγώνα στα ίσια στο 57’, με τον Χάαλαντ. Ο Πάλμα ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 4-3 στο 75’.