Λεπτό προς προς λεπτό η αναμέτρηση του Άρη με τον Κολοσσό (17.00, PRESSARIS LIVE)

Αποστολή δεύτερης νίκης στην Ρόδο για τον Άρη κόντρα στον Κολοσσό (17:00, PRESSARIS LIVE) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Stoiximan GBL. Μετά τη νίκη επί του Προμηθέα Πάτρας, η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη θέλει να πετύχει το δεύτερο συνεχόμενο επιτυχές αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα. Στη Θεσσαλονίκη παρέμεινε ο Γιώργος Γκιουζέλης λόγω τραυματισμού στον αγώνα για το Eurocup με την Τσεντεβίτα, ενώ την ίδια ώρα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δίνει το παρών ο Λαζέφσκι.

69-63 ΣΤΟ 33Ο

Instant Replay, ΓΙΑ ΚΑΛΑΘΙ ΤΟΥ ΤΟΛΙΟΠΟΥΛΟΥ-67-63-ΣΕΡΙ 28-8!

67-61 με Λαζέφσκι

67-58, ΕΛΠΙΖΕΙ Ο ΑΡΗΣ-ΛΗΞΗ ΤΡΙΤΗΣ

17 ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΤΟΥ!62-53 KAI 65-53

62-52, ΝΤΕ ΤΖΟΥΛΙΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΛΥΣΕΙΣ, ΣΤΟΥΣ ΔΕΚΑ!

62-48, στο 28ο λεπτό

11-2 ΣΕΡΙ Ο ΑΡΗΣ, 57-46 ΜΕ 9 ΛΑΘΗ-60-46, ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ, ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ!

54-39 στο 24, δεν αλλάζει κάτι, 54-41, ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΡΗΣ

O Άρης δε βρίσκει λύσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΡΟΔΟ

Τέλος στο πρώτο μέρος στη Ρόδο, με τον Κολοσσό να έχει τον πρώτο λόγο ενόψει της επανέναρξης, χάρη στο +15 του ημιχρόνου.

25-15-ΣΥΝ ΔΕΚΑ

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα… Μείνετε συντονισμένοι

23 – 15-ΛΗΞΗ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΕΠΤΟ-20-15

17-13, ΠΑΛΕΥΕΙ Ο ΑΡΗΣ

13-11 στο 6-15-11

Στη Θεσσαλονίκη παρέμεινε ο Γιώργος Γκιουζέλης λόγω τραυματισμού στον αγώνα για το Eurocup με την Τσεντεβίτα, ενώ την ίδια ώρα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δίνει το παρών ο Λαζέφσκι.

Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, με τον Χατζηδάκη να δίνει το προβάδισμα στον Άρη (10-11, 6′).

10-10, ισοφαρίζει ο Άρης

3-7 και 5-7 στο 4ο

3-5 ΣΤΟ 3

Μία νίκη και δύο ήττες μετρούν αμφότερες οι ομάδες στη Stoiximan GBL. Στην 8η θέση βρίσκεται ο Κολοσσός, ενώ στην 10η ο Άρης.

Αυτός που μένει εκτός της τελικής εξάδας είναι ο Τζέιμς Μπανκς. Μετά τα 13 λεπτά του Σαββάτου και τα πέντε που έπαιξε μεσοβδόμαδα, στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τη Τσεντεβίτα, ο Αμερικανός σέντερ σήμερα μένει εκτός λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Νέιτ Λαζέφσκι έχει περιορισμό χρόνου συμμετοχής καθώς πέρασε την πόρτα του χειρουργείου πριν από δύο μήνες και σταδιακά ανεβάζει την ένταση και τον βαθμό ετοιμότητας του.

Με συνολικά 3 αγώνες ανοίγει η αυλαία στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Stoiximan GBL, ξεχωρίζει το ντέρμπι των «δικεφάλων» στη Θεσσαλονίκη.

Πρώτο τζάμπολ στις 17:00 και τον αγώνα της Ρόδου ανάμεσα στον Κολοσσό (1-2) και τον Άρη (1-2). Απευθείας μετάδοση του αγώνα διαδικτυακά από το ERT Sports 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Κολοσσό Ρόδου και Άρη για την 4η αγωνιστική της Stoiximan GBL. Τζάμπολ στις 17:00.

Καλησπέρα σας, θα είμαστε μαζί για την αναμέτρηση του Άρη με τον Κολοσσό.