Λεπτό προς λεπτό το δεύτερο φιλικό των “κιτρινόμαυρων” (PRESSARIS LIVE, 18:00)

Δεύτερο φιλικό προετοιμασίας για τον Άρη, που αντιμετωπίζει σήμερα στις 18:00 τον Πανσερραϊκό, στο ΔΑΚ Σκύδρας.

Παρακολουθήστε από το PRESSARIS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ Αλλαγές για τον Άρη. Μέσα οι Μπακούτσης και Μαρτίνες και έξω οι Μαντσίνι και Σάκιτς

87′ Φάουλ από τον Αναστασόπουλο και κίτρινη κάρτα

86′ Ο Χατζηπιρπιρίδης έβγαλε τον Άρη σε γρήγορη αντεπίθεση, μεγάλη κούρσα αλλά ο Μαντίσνι στη συνέχεια κόπηκε.

86′ Στον πάγκο του Άρη ο ρέφερι, μιλάει με το τεχνικό τιμ ίσως για πρόωρη διακοπή.

83′ Έσβησαν οι προβολείς του γηπέδου στη Σκύδρα! Απίστευτο! Πτώση της τάσης στο γήπεδο. Ο αγώνας συνεχίζεται με το… ημίφως, ενώ δύει ο ήλιος!

77′ Σύρραξη στο γήπεδο, πολύ δυνατό μαρκάρισμα του Ψάλτη, πάνω στο Μαντσίνι. Θα μπορούσε να δώσει κόκκινη.

74′ Ο Φετφατζίδης έψαξε τον Χατζηπιρπιρίδης μέσα στην περιοχή του Πανσερραϊκού αλλά απομάκρυνε ο Ζέρης.

71′ Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό Όμο, Γκούρτσας αποχώρησαν και στο παιχνίδι πέρασαν Παπαβασιλείου, Αναστασόπουλος, Γιανναράκης αντί Καλί.

71′ Δυο αλλαγές για τον Άρη, Σενγκέργκης και Μαρμαρίδης, αντί Γκάνεα και Γκάμα.

ΓΚΟΟΟΛ: (1-0) 70′ Ο Γκάμα ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι.

69” Πέναλτι μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκάμα!

64΄Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Φέτφα να ξεπερνάει έναν αντίπαλο και το σουτ του στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γουναρίδη

63΄Προσπάθεια του Φάμπρι, μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα

58΄Ο Κουέστα αποκρούει εξαιρετικά το δυνατό σουτ του Πέτρου σε κόρνερ

52΄Συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία ο Άρης

46΄Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ο Μπαγκαλιάνης στη θέση του Δεληζήση και ο νεαρός Χατζηπιρπιρίδης στη θέση του Μάνου

19.08 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18.52 Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 0-0…

41΄Τριπλή ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Φέτφα, έδιωξε ο γκολκίπερ. Και πάλι ο Φέτφα γύρισε, κεφαλιά του Μάνου στο δοκάρι και στην επαναφορά ο φορ του Άρη, αστόχησε ξανά.

37΄Η σημαντικότερη ευκαιρία του Άρη. Κόρνερ του Φέτφα από τα δεξιά, στο πρώτο δοκάρι ο Ροζ, με το κεφάλι λίγο άουτ

34΄Στην τελική πάσα τα… χαλάνε οι παίκτες του Άρη. Με δυσκολία περνάει την σέντρα ο Πανσερραϊκός

28΄Σουτ από μακριά του Σάσα, συρτό, κάπου βρήκε, σχετικά εύκολα μπλόκαρε ο αντίπαλος γκολκίπερ

16΄Ο Άρης αγωνίζεται για αρχή με 4-3-3. Ο Κουέστα στο τέρμα, δεξιά ο Σάκιτς, αριστερά ο Γκάνεα, στο κέντρο Δεληζήσης και Ροζ. Στα χαφ ο Τζέγκο λίγο πιο πίσω στην τριάδα από Γκάμα και Σάσα, που παίζουν αριστερά και δεξιά αντίστοιχα. Μάνος στην κορυφή με Μαντσίνι αριστερά και Φέτφα δεξιά.

15΄Ο Άρης έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Πανσερραϊκού, ο Γκάμα δεν μπόρεσε να ξεφύγει, έκανε και το επιθετικό φάουλ

12΄Σηκώθηκε ο Δεληζήσης, δεν είχε πρόβλημα, μετά από σύγκρουση με αντίπαλο

10΄Ο Άρης την πρωτοβουλία των κινήσεων, ψάχνει το πρώτο γκολ

4΄Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Μάνο να μην κάνει καλό τελείωμα…

18.03 Ξεκίνησε το ματς…

– Διαιτητής ο Μελτζιανίδης, με βοηθούς τους Χριστοδούλου και Δέλλιο.

– Ο Μίχαελ Ένινγκ ξεκινάει την ενδεκάδα του Άρη με Γκάμα και Δεληζήση. Αναλυτικά η έντεκα που θα αρχίσουν το σημερινή φιλικό με τον Πανσερραϊκό: Κουέστα, Σάκιτς, Γκάνεα, Ροζ Δεληζήσης (46΄Μπαγκαλιάνης), Σάσα, Τζέγκο, Γκάμα, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μάνος (46΄Χατζηπιρπιρίδης)

Έμειναν εκτός οι Ντάτκοβιτς και Ματίγια που αντιμετώπισαν τις προηγούμενες μέρες, πρόβλημα τραυματισμού.

– Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού έγινε γνωστή: Καβουσάκης, Ζέρης, Γερολύμος, Καλί,Κασμερίδης, Ψάλτης, Όμο, Πέτρου, Τσιμίκας, Φάμπρι,  Γκούρτσας.

– Οι ποδοσφαιριστές του Πανσερραϊκού έχουν βγει για προθέρμανση ήδη στο γήπεδο της Σκύδρας.

Λεπτό προς λεπτό το δεύτερο φιλικό των κιτρινόμαυρων στην Ολλανδία

Στην περιοχή του Μαριενβέλντε βρίσκεται ο Άρης, προκειμένου στις 20:00 (19:00 τοπική) να αντιμετωπίσει σε φιλική αναμέτρηση την Ολλανδική Ντε Γράαφσαπ, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας των «κιτρινόμαυρων», κατά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους, εκτός ελληνικών συνόρων.

Το PRESSARIS βρίσκεται στην Ολλανδία και θα σας μεταδώσει ζωντανά το pre game, την αναμέτρηση λεπτό προς λεπτό και το “τρίτο ημίχρονο”. Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΑΡΗ ΜΕ 1-0

85′ Ενταση με Ματίγια και Σέραρενς, χωρίς συνέχεια όμως.

81′ Μπαίνει στο παιχνίδι ο Σταμπουλίδης, έξω ο Μπάσα.

76′ Ωραία προσπάθεια από τον Μπακούτση, το σουτ άουτ.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.

72′ Νέα αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπαγκαλιάννης μέσα, έξω ο Σόουζα.

65′ ‘Εξω ο Γκαρσία, μέσα ο Μπακούτσης. Περνάει δεξιά στην επίθεση και αριστερά ο Μιλούνοβιτς.

64′ Πολύ καλή επέμβαση από τον Αναγνωστόπουλο σε κόρνερ, όταν η μπάλα έσκασε μπροστά σε σουτ του Σεράρενς, αλλά έδειξε ετοιμότητα.

58′ Δυνατό σουτ του Μπάσα, μαζεύει με δεύτερη προσπάθεια ο πορτιέρο των Ολλανδών.

54′ Καλή στιγμή για τον Άρη με πρωταγωνιστή τον Διαμαντόπουλο, χωρίς όμως θετική κατάληξη.

46’ Ξεκίνησε το παιχνίδι, επτά αλλαγές για τον Άρη. Η ενδεκάδα του Άρη στο δεύτερο μέρος: Αναγνωστόπουλος, Σόουζα (δεξί μπακ), Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ, Μπάσα, Ματίγια, Παυλίδης, Μιλούνοβιτς, Γκαρσία, Διαμαντόπουλος.

45′ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ Α’ ΜΕΡΟΥΣ, ΣΚΟΡ 0-1

35′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί…

33′ Χλιαρό το πέναλτι από τον Ναζλίδη, μπλόκαρε ο Ετεμάντι. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη!

32′ Πέναλτι για τον Άρη, μετά από ανατροπή του Γκαρσία! Δεν μπορούν να τον πιάσουν με τίποτα οι Ολλανδοί.

26′ Στα πόδια των Ολλανδών τον περισσότερο χρόνο η μπάλα, ο Άρης δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα βέβαια, αν και δεν βρήκε κενούς διαδρόμους για να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη περιοχή.

25′ Τα συνθήματα των φίλων του Άρη ακούγονται δυνατά… “Προθέρμανση” και για τον κόσμο στην Ολλανδία ενόψει της νέας χρονιάς.

15′ ΓΚΟΟΟΛ (0-1): Ο Κολάσο πέτυχε το πρώτο γκολ της σεζόν! Άνοιξε… λογαριασμό, όταν το σουτ που έπιασε δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει ο Ετεμάντι, ο οποίος φέρει ευθύνη για το γκολ.

10′ Καλή στιγμή για τον Άρη με τον Ναζλίδη, αλλά δεν ολοκληρώνεται η προσπάθεια του Έλληνα επιθετικού.

7′ Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι για τους Ολλανδούς, σουτ του Νίλαντ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.

5′ Ο Μπάσα αγωνίζεται σαν “εξάρι” λίγο πιο μπροστά του στο κέντρο Κολάσο και Ιντζόγλου.

1′ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ… Αρχηγός του Άρη ο Δεληζήσης. Στην σέντρα οι Ολλανδοί.

– Με καθυστέρηση 15 λεπτών θα ξεκινήσει το φιλικό. Αυτό ενημέρωσαν πριν λίγο οι διοργανωτές λόγω του τράφικ που βρήκε στον δρόμο ο Άρης.

– Η ενδεκάδα του Άρη για σήμερα: Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Μπάσα, Ιντζόγλου, Κολάσο, Γκαρσία, Ντιγκινί, Ναζλίδης.

Om 19:15 trappen we af bij De Graafschap vs Aris FC #GRAari ?⚪️

A post shared by De Graafschap (@degraafschap) on

– Oι Ολλανδοί έκαναν γνωστή την ενδεκάδα τους: Etemadi; Abena, S. Nieuwpoort, Van de Pavert, Tutuarima; Olijve, Nijland, Klaasen; Narsingh, Serrarens, El Jebli.

– Σε προπονητικό κέντρο θα γίνει ο αγώνας και όχι σε στάδιο ποδοσφαίρου.

– Ούτε στο σημερινό φιλικό με την Ντε Γκράαφσαπ θα αγωνιστεί ο Δημήτρης Κωνσταντινίδης αφού δεν έχει ξεπεράσει τις ενοχλήσεις στο ισχίο. Ο Κωνσταντινίδης υποβλήθηκε σε υπέρηχο, ο οποίος ήταν θετικός, αλλά ο παίκτης θα μείνει εκτός δράσης και από το σημερινό φιλικό. Ο νεαρός αμυντικός αναμένεται να ανεβάσει ρυθμό τις επόμενες ημέρες και να τεθεί στη διάθεση του Πάκο Ερέρα, για το φιλικό με την Ντα Χάαγκ την Παρασκευή.