Λεπτό προς λεπτό η εκτός έδρας πρεμιέρα του Άρη κόντρα στον Ατρόμητο (20:30 PRESSARIS LIVE)

Με το δεξί θέλει να μπει ο Άρης στις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις για τη φετινή χρονιά, καθώς σήμερα (20:30 PRESSARIS LIVE) αγωνίζεται στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Superleague.

Το PRESSARIS θα σας μεταδώσει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Μείνετε συντονισμένοι…

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. Ατρόμητος-Άρης: 1-1

• 90′ Καθυστερήσεις: 4 λεπτά
  • 3 τελικές για τον Άρη στο τελευταίο 1,5 λεπτό. Πιέζουν οι κιτρινόμαυροι.
  • 86′ Σουτ του Σαμόρα, η μπάλα έξω
  • 84′ Ωραία ενέργεια του Γκαρθία, έκανε το σουτ στα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα πήγε πάνω από τα δοκάρια.
  • 84′ Σουτ του Ντιαντί, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Κοσέλεφ.
  • 82′ Κίτρινη ο Σαμόρα.
  • Συμπληρώθηκαν 80 λεπτά στον αγώνα, το 1-1 παραμένει.
  • 75′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Σαμόρα στη θέση του Μορόν.
  • 73′ Ισοφαρίζει ο Ατρόμητος σε 1-1 με τον Ουάρντα
  • Ο Κουέστα χωρίς να βρει την μπάλα, πέφτει πάνω στον Μίχορλ παρότι έλεγχε τη φάση ο Μπράμπετς και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
  • 72′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο
  • 69′ Δύο αλλαγές ο Άρης. Φετφατζίδης βγαίνει και μπαίνει ο Σιφουέντες. Βγαίνει και ο Φρίντεκ και μπαίνει ο Ντιαντί.
  • Σέντρα του Μάγιο, κακή έξοδος του Κοσέλεφ που ουσιαστικά έδιωξε πάνω στον Μπρόρσον και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!
  • 66 ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ 0-1 Ο ΑΡΗΣ
  • 60΄Μία ώρα στην αναμέτρηση, το 0-0 παραμένει
  • 57΄Κίτρινη στον Ουετραόγκο που έδωσε αγκωνιά στον Μάνου Γκαρθία
  • 56′ Έξω ο Καρλίτος, μέσα ο Μέρχολ
  • 53΄Κίτρινη κάρτα ο Βέλεθ
  • 52′ Έξυπνη σέντρα του Σαβέριο προς τον Μορόν, ο Κοσέλεφ πρόλαβε να βγει και να διώξει πριν γίνει απειλητικός ο Ισπανός φορ.
  • Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Φαμπιάνο.
  • 49′ Κίτρινη ο Μοντόγια
  • Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ!

ΗΜΙΧΡΟΝΟ. Ατρόμητος-Άρης: 0-0

• 2 λεπτά καθυστερήσεων.
  • Μακρινό σουτ του Μόντσου, άουτ η μπάλα
  • 44′ Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μορόν βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής, έκανε το κοντρόλ αλλά το πλασέ του σταμάτησε στον Μπρόρσον!
  • 42′ Σέντρα του Μόντσου από δεξιά, μπλοκάρει δίχως άγχος ο Κοσέλεφ.
  • 39′ Προσπάθησε να βγει σε τετ α τετ ο Μορόν όμως ήταν σε θέση οφσάιντ
  • 36′ Αντεπίθεση του Ατρομήτου αλλά το σουτ του Ουάρντα κόντραρε και κατέληξε εύκολα στον Κουέστα.
  • 34′ Κίτρινη στον Μανσούρ για σκληρό φάουλ στον Μορόν
  • 30′ Μισή ώρα στο παιχνίδι, στο 0-0 παραμένει το ματς
  • 27′ Ο Άρης ζήτησε πέναλτι για μια φάση στην περιοχή με τον Μορόν να δέχεται κλωτσιά
  • 25′ Ο Μάνου Γκαρθία έκανε μεγάλη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Κοσέλεφ έκανε στραβοκλωτσιά μακριά από την εστία του αλλά το περίτεχνο πλασέ του Μορόν δεν τον απείλησε.
  • Ελέγχθηκε και απο το VAR η φάση, κανένα πέναλτι.
  • 21′ Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του Ατρομήτου. Έπεσε μόνος του ο Αθανασίου.
  • 20 λεπτά στο ματς το 0-0 παραμένει
  • 17′ Κεφαλιά του Μανσούρ, ο Κουέστα μάζεψε εύκολα
  • 11′ Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μπάκου βγήκε στην πλάτη της άμυνας, νικήθηκε από τον Κουέστα σε πρώτη φάση και στο ριμπάουντ το πλασέ του πήγε άουτ.
  • 10′ To 0-0 παραμένει με τον Άρη να πατάει καλά σε αυτά τα πρώτα λεπτά
  • 6′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Φετφατζίδης έβαλε δύσκολα στον Αθανασίου, βρήκε χώρο με το αριστερό αλλά το δυνατό σουτ κόντραρε και κατέληξε δίπλα από την εστία του Κοσέλεφ.