«Καθάρισε» τη Βραζιλία η Ουρουγουάη με σόου Νούνιες (video)

Τέλος σε ένα «μαύρο» σερί κατάφερε να βάλει η Ουρουγουάη του Μπιέλσα. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντάργουιν Νούνιες, η «Σελέστε» κατάφερε να επικρατήσει της Βραζιλίας με 2-0, για πρώτη φορά μετά το 2001, με τον επιθετικο της Λίβερπουλ να ολοκληρώνει το παιχνίδι με ένα γκολ και μία ασίστ.

Πρώτη ήττα μετά από οκτώ χρόνια στα προκριματικά για τη «Σελεσάο» που έχασε και τον Νεϊμάρ με σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο. Ο Νούνιες κατάφερε να ανοίξει το σκορ κόντρα στη ροή του παιχνίδιου, λίγα λεπτά πριν από την ανάπαυλα, δίνοντας έτσι κεφάλι στο σκορ στην ομάδα του Μπιέλσα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Νεϊμάρ αποχώρησε με φορείο από το γήπεδο, με τα Μέσα της χώρας να κάνουν λόγο για σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 77ο λεπτό ο Νίκολας Ντε Λα Κρουζ μετά από δημιουργία του Νούνιες, με την Ουρουγουάη μάλιστα να «πιάνει» τη Βραζιλία στη 2η θέση με επτά βαθμούς.