Ισοπαλία 1-1 στο ημίχρονο Ισπανία-Γεωργία (video)

Το απόλυτο σοκ για την Ισπανία πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο του αγώνα. Παρότι η ομάδα του Ντε λα Φουέντε κυριάρχησε και είχε σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί, είδε τη Γεωργία να παίρνει κεφάλι στο σκορ μόλις στο 18’.

Μετά από ωραία ενέργεια και άνοιγμα του Κβαρατσκέλια στα δεξιά, ο Κακαμπάτζε ανέβηκε πολλά μέτρα και έκανε τη σέντρα, με τον Λε Νορμάν στην προσπάθειά του να απομακρύνει να… εκτελεί τον Σιμόν για το 1-0.

Στα ίσα έφερε το σκορ απέναντι στη Γεωργία η Ισπανία στο 39ο λεπτό. Μετά από υπομονετικό passing game, ο Ρόδρι βρήκε τον ελάχιστο απαιτούμενο χώρο για να σουτάρει και να στείλει την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ της εστίας του Μαμαρντασβίλι, ο οποίος δεν μπορούσε να το βγάλει και αυτό για το 1-1.