Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ θα τιμήσει με τελετουργικό τη μνήμη του Μπάλντοκ στον αγώνα του Σαββάτου με τη Στόουκ

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αγωνίζεται για πρώτη φορά στο γήπεδό της μετά τον θάνατο του αδικοχαμένου Τζορτζ Μπάλντοκ στις 9 Οκτωβρίου, αφού το απόγευμα του Σαββάτου (26/10, 17:00) υποδέχεται τη Στόουκ για τη 12η αγωνιστική της Championship.

Η αγγλική ομάδα έχει τιμήσει με πολλούς τρόπους τον “Starman”, καθώς ο 31χρονος αμυντικός φόρεσε τη φανέλα του συλλόγου για επτά σεζόν γράφοντας έξι γκολ και 16 ασίστ, αποτελώντας έναν από τους θρύλους της Σέφιλντ, την οποία μεταξύ άλλων βοήθησε να ανέβει δύο φορές στην Premier League.

Στο αυριανό (26/10) ματς λοιπόν, ο σύλλογος του Νησιού θα τιμήσει τη μνήμη του Μπάλντοκ με ένα τελετουργικό που θα εκκινήσει 10 λεπτά πριν την έναρξη της αναμέτρησης και θα κορυφωθεί με το ενός λεπτού σιγή.