Η Μπάνβιτ σκόρπισε την Τράμπζονσπορ (photos)

Οι δύο τουρκικές ομάδες του ομίλου του Άρη αναμετρήθηκαν σήμερα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος. Η Μπάνβιτ επιβλήθηκε εύκολα της Τράμπζονσπορ με σκορ 88-69.

Οι γηπεδούχοι δεν συνάντησαν κανένα πρόβλημα απέναντι στην ομάδα της Τραπεζούντας. Προηγήθηκαν με 47-32 στο πρώτο ημίχρονο και παρότι η Τράμπζονσπορ επέστρεψε μειώνοντας σε 62-61 στο τέλος της τρίτης περιόδου, ακολούθησε ένα επιμέρους σκορ 26-8 στο τέταρτο δεκάλεπτο που έδωσε τη νίκη στην Μπάνβιτ.

Τα δεκάλεπτα: 24-14, 47-32, 62-61, 88-69.

ΜΠΑΝΒΙΤ: Ουλουσόι, Φόρτσον 18 (3), Τζόνσον 15 (2), Σλότερ 12 (2), Γκετσίμ, Στέφενς 5, Σίμονς 2, Βίντμαρ 16, Μορμάν 12 (2), Γιλντιρίμ 6, Γιλμάζ 2.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Όντομ 9 (1), Σανλί 1, Τσαντάν 12 (4), Χάρντι 13 (3), Ντεμιρέλ, Κίνσεϊ 14 (1), Γιλντιρίμ, Γκιουλασάν, Στιπάνοβιτς 20, Κούλιγκ.

banvit_trabzonspor1 banvit_trabzonspor5 banvit_trabzonspor4 banvit_trabzonspor3 banvit_trabzonspor2