Η Κολομβία πήρε ισοπαλία από τη Βραζιλία και την έστειλε πάνω στην Ουρουγουάη (video)

Το ισόπαλο 1-1 της Κολομβίας με τη Βραζιλία, της έδωσε την πρωτιά στο Group D και έστειλε την σελεσάο πάνω στην Ουρουγουάη στα προημιτελικά του Κόπα Αμέρικα.

Η Βραζιλία μπήκε στην αναμέτρηση θέλοντας μόνο τη νίκη για να πάρει την πρωτιά του ομίλου και μόλις στο 12ο λεπτό ο Ραφίνια με τρομερή εκτέλεση φάουλ έβαλε σε θέση οδηγού την Σελεσάο.

Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο η Κολομβιανοί βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης, με τον Μουνιός στο 40+2′ να νικάει από πλάγια θέση τον Άλισον «γράφοντας» το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κολομβία κρατούσε με άνεση το αποτέλεσμα που της εξασφάλιζε την πρωτιά, αφού οι Βραζιλιάνοι ξέμειναν από δυνάμεις και δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Βάργκας.