Επέστρεψε στη Ligue1 και έκανε πανικό με ανατροπή στο 90’+5′ η Οσέρ!

Η ομάδα του Κριστόφ Πελισιέ κατάφερε να πάρει όλους τους βαθμούς στην έναρξη της νέας αγωνιστικής περιόδου που τη βρήκε πίσω στη μεγάλη κατηγορία του γαλλικού πρωταθλήματος.

Η Νις στο 21ο λεπτό με τον Μοχάμεντ Αλί – Τσο να πιάνει φοβερή κεφαλιά προηγήθηκε με 1-0 και η Οσέρ έπρεπε να κοπιάσει για να βρει απάντηση σε αυτό το γκολ.

Ο Μπούλκα ήταν εκπληκτικός στα γκολπόστ της ομάδας της Νίκαιας, αλλά τελικά η λύση δόθηκε από τον Ραβέλοσον με αριστερό σουτ εντός περιοχής στο 43ο λεπτό.

Αυτό το πρώτο τέρμα της Οσέρ στη Ligue1 έπειτα από τον Ιούνιο του 2023 και τον Εμπαγιέ Νιάνγκ, πρόσφερε ώθηση, άνοιξε την όρεξη των γηπεδούχων στο Stade de l’Abbe Deschamps και τελικά εξασφαλίστηκαν όλοι οι βαθμοί με δραματικό τρόπο!

Στο 90′ + 5′ με φοβερή λόμπα από τον Λασό Κουλιμπαλί ολοκληρώθηκε η ανατροπή για το 2-1 της Οσέρ και το φοβερό ξεκίνημα μετά την ολική επαναφορά στο κορυφαίο επίπεδο του ποδοσφαίρου της Γαλλίας.