Διπλό κορυφής στο ντεμπούτο του Σπανού η Καλαμάτα

Έφυγε με διπλό κορυφής από την Ηλιούπολη η Καλαμάτα!

Στο ντεμπούτο του Δημήτρη Σπανού στην τεχνική της ηγεσία, η «Μαύρη Θύελλα» πήρε τη νίκη με 2-0 χάρη στα δύο γκολ που σκόραρε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, παίρνοντας το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντό της και πιάνοντας Πανιώνιο και Κηφισιά στην κορυφή του Β’ ομίλου της Super League 2!

O Μορέιρα ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τους νικητές στο 40’, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με σουτ εκτός περιοχής και ενώ η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, ενώ στο 45’+2’ ο Μόρσεϊ «έγραψε» το 2-0.