Έδειξε χαρακτήρα, έστειλε μήνυμα!

Λίγα λεπτά έλλειψης αυτοσυγκέντρωσης ήταν αρκετά για να υπνεθυμίσουν στον φετινό Άρη τα λάθη της περσινής σεζόν. Αυτά που του στέρησαν την άνοδο και τον κράτησαν “δέσμιο” στη Γ΄Εθνική…

Το νωθρό ξεκίνημα στο πρώτο ημίχρονο, κόντρα στην Καβάλα ήταν αρκετό για να τον αναγκάσει να “κυνηγάει” επί μία ώρα την ισοφάριση.

Οι “κιτρινόμαυροι” αντέδρασαν, πίεσαν αμέσως μετά το 1-0 και έφτασαν πολλές φρές στο πρώτο 45λεπτο κοντά στο γκολ, όμως το… εύκολο γκολ λείπει για μία ακόμα φορά κατέστη φανερή η απουσία του.

Η ανατροπή επιτεύχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όμως το σημαντικότερο όλων είναι ότι ο Άρης έδειξε χαρακτήρα παρότι ακόμα ανέτοιμος αγωνιστικά και έστειλε ένα μήνυμα ανωτερότητας απέναντι σε μία ομάδα που φιλοδοξεί να μπει σφήνα ανάμεσα στους “κιτρινόμαυρους” και την 1η θέση.