Έβγαλε αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο, αλλά…

Ο Άρης προσπάθησε να βγάλει κάποια αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο του χθεσινού φιλικού με την Χάποελ Τελ Αβίβ και τα κατάφερε μέχρι ενός βαθμού.

Ήταν το μόνο, στο οποίο το επιμέρους σκορ ήταν υπέρ του με 27-18, τα υπόλοιπα τα έχασε κατά κράτος (14-35 το 1ο, 14-25 το 20 και 17-22 το 4ο), με αποτέλεσμα η διαφορά να αγγίξει στο τέλος τους 30 πόντους.

Οι κιτρινόμαυροι ξεκίνησαν την τρίτη περίοδο 3/3 τρίποντα, είχαν περισσότερη ένταση στην άμυνα, εφαρμόζοντας και ζώνη. Αυτό είχε ως συνέπεια να βρουν μέσα από την καλή αμυντική τους λειτουργία, ρυθμό στην επίθεση και να μαζέψουν τη διαφορά από τους 32 πόντους (28-60) στους 23 (55-78).

Η θετική τους παρουσία, όμως δεν είχε συνέχεια στο μεγαλύτερο μέρος του τελευταίου δεκαλέπτου.