Άρης και Βέλεθ ελπίζουν σε μια πιο γεμάτη φετινή σεζόν σε σχέση με πέρυσι

Από τους μεγάλους άτυχους της περσινής σεζόν ήταν ο Φραν Βέλεθ που μέτρησε μόλις 13 συμμετοχές με τη φανέλα του Άρη.

Μετά από μόλις δύο συμμετοχές ως αλλαγή, ήρθε η βαριά θλάση του περασμένου Οκτωβρίου στην Πτολεμαΐδα και τον πήγε αρκετά πίσω. Έμεινε τρεις μήνες εκτός, κάνοντας έναν μεγάλο αγώνα για να επιστρέψει σταδιακά τον Ιανουάριο.

Αγωνίστηκε 45 λεπτά στο ματς με τη Νίκη Βόλου, 80 λεπτά με τον Πανσερραϊκό και άλλα 33′ με τον ΠΑΣ στα Γιάννινα. Το γκολ στο Αγρίνιο, στον πρώτο ημιτελικό με τον Παναιτωλικό για το Κύπελλο, ήταν αυτό που έδωσε το εισιτήριο στον Άρη για τον τελικό μετά το 0-0 στο Χαριλάου.

Ο Βέλεθ έδειξε ορεξάτος και πως βρίσκεται τα πατήματά του αλλά και έναν νέο ρόλο, αυτόν στα χαφ. Όμως η ατυχία του χτύπησε την πόρτα! Δύο νέα προβλήματα τραυματισμών με αποτέλεσμα το τελευταίο δίμηνο της σεζόν να αγωνιστεί μόλις 33 λεπτά στα πλέι οφ και καθόλου στο Κύπελλο.

Άρης και Βέλεθ ελπίζουν σε μια πιο γεμάτη φετινή σεζόν σε σχέση με πέρυσι. Ο Άκης Μάντζιος υπολογίζει τον ποδοσφαιριστή και φέτος θα έχει την ευκαιρία να κάνει μια κανονική προετοιμασία με τους κιτρινόμαυρους.